KARİKATÜR

ANASAYFAKULÜPLERKARİKATÜR

KARİKATÜR

3 mart eğitim kurumlarında kuruluşundan  beri karikatür eğitimi var. Lise düzeyindeki atölyemizde öğrencilerimize karikatür sanatı sürdürülebilir şekilde verilmektedir.35 haftalık çerçeve plan öğrencilerin ustalık düzeyine göre hazırlanmakta adeta bire bir denilebilecek tarzda haftada iki ders saati eğitim verilmektedir.

Karikatür sanatının temel olmazsa olmazı arka planındaki entellektüel bilgidir. Resim sanatının çizim  teknikleri, malzeme bilgisi ve kullanımı, illüstrasyon yapabilme becerisi,biçim bozma ,çizimde abartı vs. çalışmaları da yapılmaktadır.

Karikatür oluşturmada mizah yapabilmek ayrıca bir teknik çalışma gerektirir. Farklı düşünme, insan ve toplumsal olayları araştırma, güncel, aktüel, moda olanları bilme ve en önemlisi bunları karikatürün dili olan simgelerle anlatabilme yetisi kazandırılır.

Karikatür kulübü çalışmaları ile öğrencilerimiz varlığı kavrayabilen, kaliteli mizah yapma duygusuna, özellikle eleştirel kafa yapısına sahip, hoşgörülü ve aydınlık düşünceli insan olma yolunda olumlu değişime uğrayacaklardır.

Copyright © 2024 | Tüm Hakları Saklıdır.